Andre analyser MycoTOX Profile™ - mykotoksin test

Mykotoksiner, som produseres av visse muggsopp, er blant de mest utbredte toksinene og kan komme fra mange kilder – inkludert bygninger, kjøretøy og mat. Mykotoksiner er kjent som en økende global helsetrussel på grunn av sine akutte og kroniske helseskadelige effekter. Eksponering for mykotoksiner kan være vanskelig å diagnostisere uten riktig testing, da symptomene ofte er diffuse og varierende. Den avanserte urinbaserte testen måler presist nivåene av 11 ulike mykotoksiner, inkludert Aflatoksin M1, Ochratoksin A, Zearalenon og Trikotecener. MycoTOX Profile™ og er utviklet for å hjelpe klinikere med å avdekke eksponering for mykotoksiner og legge grunnlaget for en målrettet strategi for forebygging og behandling.

Indikasjon/brukes ved

Eksponering for muggsopp kan påvirke helsen negativt, enten direkte gjennom innånding eller hudkontakt med mugg eller muggsoppsporer – eller indirekte gjennom eksponering av mykotoksiner.

Symptomer og sykdomstilstander som har vært knyttet til mykotoksineksponering inkluderer:

  • Kognitive svekkelser
  • Angst / depresjon, Andre stemningslidelser
  • Astma/sinusitt kronisk/Bronkitt
  • Autismespekterforstyrrelser og andre adferdsforstyrrelser
  • Kronisk utmattelsessyndrom/ME
  • Hodepine
  • Infertilitet
  • Mage-tarm plager
  • Nevrologiske sykdommer

Biomarkører som inngår

Urintesten MycoTOX Profile™ analyserer kvantitativt 11 ulike mykotoksiner med LC-MSMS (massespektrometri) metode: Ochratoksin A (OTA), Trikotecener: Roridin E (ROE), Verrucarin A (VRA), Zearalenon, Chaetoglobosin (CHA), Enniatin B (ENB), Gliotoksin (GTX), Mykofenolsyre (MPA), Sterigmatocystin (STC), Citrinin (CTN)

Lurer du på hvilken analyse som er riktig for deg?

Hvis du lurer på hvilken analyse som er riktig for deg i forhold til dine plager, hjelper vi deg gjerne med å velge aktuell analyse for deg og dine helseplager. Her kan du lese mer om vår preanalytisk veiledning

Hos Lab1 har du mulighet til selv å rekvirere/bestille de prøvene du ønsker, men vi anbefaler at du har kontakt med en lege eller behandler/terapeut for å sikre oppfølging og evt. behandling.

Praktisk informasjon

Pris
Kr 6 200,-
Prøvemateriale
Urin
Svartid
20 arbeidsdager, (med forbehold om at svartid kan avvike grunnet uforventet faktorer som bl.a. instrumentstans, forsinkelser i transporten m.m.) Les mer om prøveresultater
Andre aktuelle analyser
Prøvetaking
Dette er en analyse du selv tar hjemme. Se her hva som skjer etter at du har bestilt
Instruksjoner prøvetaking
Les instruksjoner for prøvetaking
Leveringstid
Leveringstiden for pakken er 2-4 virkedager avhengig av hvor du bor i landet

Ofte stilte spørsmål

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Få de siste nyhetene og 10% rabatt på din første nettbestilling.
Rabattkoden gjelder ikke på pakkepriser.

Vi bryr oss om beskyttelsen av dataene dine. Les vår Personvernerklæring.

Contact us

Kontaktinformasjon

Besøksadresse: Elias Smiths vei 10, inngang D, 2. etg, 1337 Sandvika

Postadresse: Postboks 81. 1300 Sandvika

Phone number
21 06 35 50
Email
firmapost@lab1.no
Org. 991353992

Prøvetaking

Man, tirs, tors: kl 8.15 – 14.00

\

Ons: kl 9.00 – 14.00

Fre: kl 8.15 – 12.00

Telefontid

Man - fre: kl 9.00 – 12.00

Lunsj: kl 12.00 – 13.00

Send oss en melding

Valgfri
Maks. 250 tegn

Få en uforpliktende veiledning Les mer